Тренди в дизайні інтер’єру 2022

 

Кардинальна зміна пріоритетів відбувається в Україні під час розробки концепції оформлення житлового простору у приватному будинку чи квартирі. Відомі події, пов’язані з пандемією та військовими діями, що продовжуються, зумовили необхідність замовляти дизайн інтер’єру з урахуванням головних моментів – максимальна функціональність і достатній рівень створеного затишку.

Найбільш популярні тренди минулого сезону плавно перейшли на 2022 рік – це нова філософія життя людини, здатна подарувати йому відчуття позитивної енергії та почуття захищеності. Інтер’єр будинку повинен бути просторим, наповненим повітрям, справжньою зоною з домінуванням любові до навколишнього середовища, незримими сімейними зв’язками, сприяти розумному споживанню предметів і технічних засобів, що тут розташовані.

Декілька моментів важливо враховувати для розробки проекту дизайну 2022 року.

1.Zoom-локація

Реалії поточного часу, безумовно, повинні базуватися на потребі багатьох людей працювати в домашніх умовах. Завдання поділу внутрішнього простору на особисту та робочу зону актуальне навіть для найменших квартир.

Замовити дизайн інтер’єру у Києві та інших містах України у професіонала – це оптимальне вирішення проблеми з облаштування у вашому будинку необхідної кількості локацій з відповідним освітленням та технічним оснащенням. Ідеальним вважається нейтральне тло, яке за замовчуванням відсутнє в спальні або на кухні, де зустрічі у форматі Zoom виглядають недоречними.

Оригінальні фішки цього року – облаштування шумоізоляції для убезпечення членів вашої родини від незручностей у нічний час, а також обладнання столів із ПК спеціальними витягами.

2.Хай-тек

Обставини змушують людей більше часу проводити вдома, що потребує великих зусиль щодо підтримання порядку та чистоти за допомогою сучасних технологічних побутових приладів. Слід ретельно продумати, як правильно інтегрувати в інтер’єр роботизований пилосос чи пристрій для очищення повітря.

«Розумний» помічник потребує комфортного доступу до блоку зарядки, а також визначив підвищений попит на предмети меблів з високими ніжками, що стало одним із найпопулярніших трендів дизайну 2022 року.

Ще одне модне рішення полягає в тому, що в багатьох випадках установка телевізора навіть не враховується. Стильно виглядає встановлений на стіні проектор. Подібне обладнання естетичніше, компактніше, при необхідності швидко складається і розміщується в іншій кімнаті. Сімейний кіновечір з таким пристроєм послужить створенню в будинку приємної душевної атмосфери.

3.Еко, бохо та ретро

Ідеальний варіант для противників мінімалізму в плані створення обстановки, що сприяє зняттю стресів, облаштування справжнього домашнього затишку. Обов’язкове прагнення бути якомога ближче до природних мотивів.

Оригінальна стилістика інтер’єру передбачає застосування в декорі натуральних матеріалів, великої кількості грубих структур волокон. Прикладом може бути ротанг чи симпатичні кукурудзяні кошики.

Такий напрямок у минулому відносився до категорії досить дорогих та не дуже практичних. Але мода завжди вважалася панянкою з великими примхами, і зараз при тривалому перебуванні в замкнутому просторі в тренді екологічні компоненти з приємним візуальним сприйняттям. У такому будинку чи квартирі особливо чітко спостерігається тенденція дбайливого ставлення до природи.

4.Стиль Джапанді

Порівняно з попереднім варіантом декору синтезування в єдине ціле скандинавського та японського стилів вибирають шанувальники мінімалізму та граничної натуральності. Обидва напрями однаково відповідають використанню природних відтінків та елементів, обмежень у плані усвідомленого споживання.

Замовити дизайн інтер’єру Джапанді зазвичай воліють з природним рясним світлом, перевагу при виборі оздоблювальних матеріалів надають на користь грубих компонентів, наприклад, деревини, каменю, льону. Цей стиль асоціюється зі щирою любов’ю до природи, вважається практичним, є чудовим поєднанням комфорту та гармонійності композиції.

5.Оздоблення стін

Відбулася різка зміна щодо оформлення поверхні стін та перегородок. Тренд 2022 дизайну інтер’єру полягає у створенні фактурних та часто неправильної форми покриттів. Досвідчені фахівці вміють такими прийомами робити простір кімнати значно світлішим та об’ємнішим, одночасно уникаючи схожості з лікувальними закладами або офісами.

Для досягнення такого результату досить часто вдаються до способу фарбування стін, що робить їх шорсткими та фактурними. Індивідуальний вибір допомагає досягти відчуття максимальної комфортності та теплоти. При цьому переважають у більшості випадків світлі мотиви, що дозволяють уникнути перенасичення простору яскравими акцентами.

Світліші тони сприяють гарній грі таких компонентів, як люстри, кришталеві вази та статуетки, текстиль. Виховання дитини з гарним естетичним смаком – результат використання в дитячій кімнаті монохромного світлого оточення, в яке органічно та в міру додаються яскраві іграшки, пуфи і т .д.

Тренд 2022 в Україні – стіни вабі-сабі, що нагадують традиційну хату-мазанку. Простота життєвого устрою та шанування старовини залишаються головною філософією естетичного духу Японії, схожого на уподобання українців у прагненні бути якомога ближче до природних витоків. У такому інтер’єрі дуже органічно виглядають глеки епохи Трипілля та природні елементи.

6.Душ для свійських тварин

Любов до братів наших менших вимагає зваженого та продуманого підходу до організації їхнього місця проживання, туалету, зони годівлі. Все частіше власники собак і котів вносять зміни в дизайн інтер’єру з урахуванням потреб своїх чотирилапих вихованців.

Милі мурлики відчуватимуть турботу про них під час встановлення котоходів, зручного доступу до місця годівлі, розташованого в затишному куточку лотка.

Новинка під час планування санвузла – оригінальна душова кабінка для собак. Вона зазвичай розміщується в коридорі і дозволяє зручно помити лапи після прогулянки на свіжому повітрі.

7.Скандинавське освітлення

Традиційна технологія облаштування освітлювальної системи у північних народів – відмова від верхнього освітлення на користь таких пристроїв як бра, свічки, тепле підсвічування, торшери, настільні прилади.

В Україні повна відмова від люстри зустрічається рідше, але все частіше цей прилад вибирається невеликого розміру та оточений додатковими джерелами світла у приміщенні. Тренд у освітленні інтер’єру 2022 полягає в тому, щоб за рахунок теплого або нейтрального освітлення, а також зонального підсвічування наповнити кімнату відчуттям по-справжньому домашньої атмосфери.

8.Вінтаж у декорі

Тенденція використання старих речей стрімко зростає у всьому світі. Зараз нікого неможливо здивувати органічним доповненням до сучасного варіанту оформлення старовинного дзеркала, бабусиного крісла, відреставрованого комода.

Є два варіанти придбання подібних речей – своєрідні стилізовані елементи декору від професійних дизайнерів або покупка вінтажних предметів у спеціалізованих магазинах та на інтернет-майданчиках.

9.Меблі грубого формату

Модне виконання цього року – привабливий грубий спосіб обробки матеріалу, який схожий на вироби із сільської майстерні.

Відходить у минуле епоха меблів із великими габаритами. На зміну їй прийшли оригінальні гардеробні кімнати. Все рідше можна зустріти шафи для одягу у передпокої. Подібний дизайн інтер’єру буде оптимальним рішенням для звільнення простору під облаштування робочої зони чи відпочинку.

Душевним нагадуванням дитинства та юності стануть вінтажна етажерка або професійно відреставрований фотель.

10.Етностиль

Фольклорні мотиви спричинили небувалий ажіотаж на вітчизняному ринку. До таких елементів відноситься багато суто українських предметів декору:

 • посуд у народному стилі та керамічні вироби;
 • тканини та шпалери з оригінальним орнаментом;
 • етнодекор меблів із масиву деревини;
 • гончарні предмети;
 • килими hand made;
 • вкраплення вишивки у люстри.

Наприкінці нашого огляду поговоримо про деталі, які цього року мають важливе значення для комфортного облаштування та привабливого візуального сприйняття вашого будинку.

Мікротренди інтер’єру 2022

Модне оформлення досягається за допомогою оригінальних прийомів:

 • матеріали природного походження прослужать дуже довго, не втрачаючи своїх первісних властивостей;
 • приємні тактильні відчуття вираженої текстури тканин, включаючи зразки з льону та оксамиту;
 • незвичайне фактурне скло для поділу зон у приміщенні;
 • округлі обриси меблів пом’якшують загальну концепцію дизайну, надають йому рис затишку;
 • застосування для оформлення кухонних шаф та фасадів, а також поверхні стін рельєфної латуні.

Резюмуючи всю викладену інформацію, можна зробити висновок – тренди в дизайні інтер’єру 2022 повністю відповідають прагненню до натуральності, тривалого користування та максимальної практичності.

Ксенія

Дизайнер-візуалізатор

Кожен проект для мене – це справжній виклик в сенсі досягнення оптимального співвідношення стильного, унікального оформлення приміщення та відповідності всім побажанням клієнта.
Своєрідна візитка кожної моєї роботи – максимальне занурення в суть завдання, відчуття натхнення від вміння передати методом візуалізації духу та неповторної атмосфери вашої оселі, повністю відчути прагнення замовника. Кінцевий результат має стати осередком натхнення для господаря до нових звершень у його повсякденній діяльності.
Віримо в краще, віримо в себе та Україну! Рухаємось тільки вперед!

Олександра

Дизайнер інтер’єру. Візуалізатор

Найкращі миттєвості мого життя – це відчуття задоволення від того, що змогла надати вам допомогу в облаштуванні житла, яке є втіленням ваших заповітних мрій. А як надихає на створення нових оригінальних проектів кінцевий результат співпраці з клієнтом, який не має аналогів в сфері дизайну інтер’єру!
Нетрадиційний підхід до поставленого завдання полягає також в тому, що велика увага приділяється уточненню до найменших дрібниць особливостей характеру та звичок в сім’ї. Запропонований проект буде в повній мірі відображати ваші вподобання, будь-який предмет в інтер’єрі чи елемент декору послуговує досягненню справжньої гармонії ідеального порядку та спокою. Впевнена, що подібне оточення наповнить гарними емоціями ваші серця та думки!

Юлія

Дизайнер інтер’єру

Схильність до перфекціонізму вважаю основною рисою власного характеру. Саме завдяки цьому обожнюю створювати ідеальне середовище для свого побуту та допомагати людям облаштувати оселю, в якій завжди панує подих спокою, естетичної досконалості, комфорту в усіх деталях та елементах дизайну. Мої клієнти мають змогу відчути переваги приємного спілкування, коли до них відносяться з повагою та розумінням виниклих проблем. Саме такий підхід є головним підгрунтям для досягнення результату, який повністю виправдає ваші сподівання!

Катерина

Керівник студії дизайну інтер’єру «Tie Up Design»

З якнайкращими побажаннями спокійного мирного неба та перемоги наших ЗСУ! Вітаю всіх відвідувачів сайту нашої студії!
Створений разом з командою однодумців проект «Tie Up Design» є логічним втіленням в реальність моєї мрії про роботу в царині комплектації внутрішнього простору житлових приміщень різноманітними елементами декору, правильним підбором оздоблювальних компонентів, меблів, аксесуарів для створення гармонійної, цілісної картини, що як найкраще відповідає головній концепції оформлення приміщення та вподобанням власника.
Значний досвід в сегменті закупівель та логістичних розрахунків в поєднанні із закоханістю на все життя у вирішення завдань елегантного облаштування житлового простору знайшли своє втілення у відкритті власної студії. Тільки так з’явилася можливість дарувати кожному, хто побажає, максимальний комфорт умов проживання та відпочинку в приємній обстановці.
Ваш комфорт – це наша робота. Все від кольору до технічного оснащення повинно працювати на добробут власника житла! Забезпечувати здорову, комфортну атмосферу. Навіть втримати ваш бюджет в комфортному для вас розмірі – теж наша робота 😉
Якщо ви хочете трансформувати свій будинок чи квартиру в справжній осередок гарного настрою та комфортного перебування, звертайтеся до нас – ми знаємо як це зробити!