Транзитний стиль в інтер’єрі

Оригінальний напрямок в дизайні інтер’єру, що з’явився наприкінці минулого століття на американському континенті, дозволив майстрам декору житлових приміщень створити абсолютно нове бачення оформлення внутрішнього простору будинків і квартир. У професійному середовищі таке явище називають ідеальною можливістю дотримання повноцінного балансу між сучасним та класичним стилями, що дістали назву transitional.

Справжня «золота середина» на межі зіткнення модерну та традиційних мотивів вирішує одвічну проблему облаштування атмосфери з гармонійним поєднанням неповторної легкості та комфортності, але водночас має яскраво виражену індивідуальність. Дизайнери називають подібну стилістику американським класицизмом. Використання транзитного стилю стрімко набирає популярності і в Україні.

 

Перехідний стиль в інтер’єрі

Переклад з англійської transitional трактується як «перехідний» або «проміжний». Основний принцип такого способу оформлення – це акцент на підборі меблів, які повинні мати гранично елегантний, візуально пом’якшений формат, відповідати стандартам зручного користування та виглядати досить ґрунтовно, а оббивка виконується у стриманій тональності.

Правильний транзитний стиль в інтер’єрі – це відсутність сумбуру та безладного хаосу, а до найдрібніших деталей продумана концепція дизайну із збереженням принципу нейтральності у створеному просторі. Для професіонала відкривається нескінченне поле створення обстановки, в якій присутні найпопулярніші класичні мотиви у новій сучасній інтерпретації.

На кінцевій стадії цей проект буде логічним втіленням гармонійного єднання всіх елементів, а також яскравим відображенням життєвої філософії людей, що проживають у будинку.

Плавність переходів та загальна м’якість ліній обов’язково включають штрихи індивідуального образу. Декілька простих, але досить продуктивних способів, допоможуть досягти поставленої мети без перевантаження простору зайвими акцентами:

 • віддаємо перевагу нейтральній колірній гамі;
 • не надто захоплюємося використанням різноманітних аксесуарів;
 • предмети меблів мають бути центральною віссю, навколо якої додаються додаткові штрихи;
 • застосування елементів текстури;
 • всі матеріали відповідають вимогам якості та добротності виготовлення.

Транзитний стиль відмінно підійде для тих, хто звик вибирати найкраще у будь-якій епосі, створюючи оригінальний «мікс» у ході різноманітних експериментів. Завдяки такому підходу ваш будинок ніколи навіть у віддаленому розгляді не буде схожим на інші, залишаючись по-справжньому унікальним.

Далі розповімо про основні моменти, властиві перехідній стилістиці інтер’єру.

Масштабування

Важко посперечатися з твердженням про домінуючу роль збереження пропорцій між наявністю у приміщенні аксесуарів та меблів. Основні елементи цього переліку – це крісла, столи, дивани, прикраси на стінах. У нашому випадку важливо витримати пріоритет на користь правильних геометричних форм та дотримання симетричності.

Транзитна стилістика передбачає розміщення меблів у центрі задуманого проекту, проте інші предмети формуються навколо.

Особливості вибору кольору

Легкі нейтральні мотиви повинні превалювати у всіх компонентах обробки – килимових покриттях, масиві дерева, камені та плитці. Можна з часткою обережності скористатися і яскравими вставками, але слід ретельно передбачити, щоб вони не порушили атмосферу спокою і затишку, що склалася. У цьому плані досить популярні відтінки зеленого, синього та фіолетового типу з їхньою природною м’якістю.

Правильний підхід до використання кольорів повинен відповідати таким вимогам:

 • не потрібно створювати своєрідне змагання в кімнаті між великою кількістю відтінків, що застосовуються;
 • інша крайність – це дуже загальна концепція, яка виглядає досить прісно;
 • один із найбільш виграшних варіантів у транзитному стилі інтер’єру – у міру насичене і одночасно стримане гармонійне поєднання відтінків засмаги, не надто темного шоколаду, молочної кремовості, хакі;
 • правильний вибір кольору повинен надавати атмосфері нотки захищеності від навколишнього світу, заспокоювати господарів від повсякденних турбот та проблем.

«Тразишинл» відрізняється від усіх інших стилів особливо вивіреним підходом до будь-якої деталі інтер’єру, яка повинна виглядати органічно і не відрізнятися зовнішнім виглядом, що кричить.

Значення меблів у transitional

Вибір завжди відбувається з ухилом на користь досить врівноважених нюансів, з перевагою заокругленим та простим силуетам. Дуже поширений варіант у перехідному стилі інтер’єру – досить габаритні та зазвичай м’які стільці, крісла, дивани. Стандартний прийом – концентрація цих предметів групами у тому, щоб за всієї масивності подібних меблів у приміщенні залишалося наповнене світлом і повітрям простір.

Відсутність гострих виступаючих кутів і дуже різких прямих ліній у разі приносить лише позитивний ефект. Всі елементи меблів підбираються з дотриманням граничної збалансованості в плані візуально приємної гри контурів і колірних переходів.

Текстиль

Привабливий транзитний стиль в інтер’єрі виглядає особливо витончено завдяки продуманій текстурі різноманітного і ефектного текстилю. Застосування досить великої кількості таких елементів дозволяє здійснити плавні переходи у форматі візуального сприйняття кімнат, які виглядають дуже узгодженими між собою. Такий підхід багато в чому схожий на створення талановитим поетом гарного вірша, де кожна деталь римується в гарному поєднанні та співзвучності з іншими елементами.

Оригінально і вигідно виглядає поєднання твідових тканин, шовку, шкіри, приємного оксамиту, ретро вельвету, шкіри, замші. Завжди доречним буде застосування шикарного драпірування та добротної тканини. Замовити транзитний стиль інтер’єру найкраще без надто яскравої та яскравої оббивки та контрастних візерунків. А ось складна фактура буде дуже доречною.

Які вибрати аксесуари

Приваблива багатошаровість будь-якого проекту в стилістиці transitional досягається правильним підбором аксесуарів, включаючи предмети екзотики, скло та кришталь, вінтажну атрибутику. Зберегти необхідний баланс можна за рахунок кваліфікованого аналізу особливостей планування будинку, освітлення, розмірів кімнат.

Для кожної зони є свої секрети гарного оформлення у перехідному стилі:

 • у вітальні природно виглядають ескізи монохромного типу в лаконічних рамках;
 • у транзитному інтер’єрі природно виглядають підлоги або покриття з натуральних матеріалів;
 • кухня стає дуже привабливою при мінімалізмі оформлення та пріоритеті на користь гарних чистих ліній, де особливу роль містка між модерном та класикою відіграють кухонне приладдя та посуд;
 • у ванній ідеальний вибір – гармонія збалансованих пропорцій дерева, металу, скла та кераміки.

Перехідний стиль інтер’єру дозволить давно звичним речам та предметам зазвучать зовсім по-новому, такий варіант класицизму занурює господарів будинку в атмосферу легкої розслабленості, перебуваючи в оточенні елегантної обстановки.

Ксенія

Дизайнер-візуалізатор

Кожен проект для мене – це справжній виклик в сенсі досягнення оптимального співвідношення стильного, унікального оформлення приміщення та відповідності всім побажанням клієнта.
Своєрідна візитка кожної моєї роботи – максимальне занурення в суть завдання, відчуття натхнення від вміння передати методом візуалізації духу та неповторної атмосфери вашої оселі, повністю відчути прагнення замовника. Кінцевий результат має стати осередком натхнення для господаря до нових звершень у його повсякденній діяльності.
Віримо в краще, віримо в себе та Україну! Рухаємось тільки вперед!

Олександра

Дизайнер інтер’єру. Візуалізатор

Найкращі миттєвості мого життя – це відчуття задоволення від того, що змогла надати вам допомогу в облаштуванні житла, яке є втіленням ваших заповітних мрій. А як надихає на створення нових оригінальних проектів кінцевий результат співпраці з клієнтом, який не має аналогів в сфері дизайну інтер’єру!
Нетрадиційний підхід до поставленого завдання полягає також в тому, що велика увага приділяється уточненню до найменших дрібниць особливостей характеру та звичок в сім’ї. Запропонований проект буде в повній мірі відображати ваші вподобання, будь-який предмет в інтер’єрі чи елемент декору послуговує досягненню справжньої гармонії ідеального порядку та спокою. Впевнена, що подібне оточення наповнить гарними емоціями ваші серця та думки!

Юлія

Дизайнер інтер’єру

Схильність до перфекціонізму вважаю основною рисою власного характеру. Саме завдяки цьому обожнюю створювати ідеальне середовище для свого побуту та допомагати людям облаштувати оселю, в якій завжди панує подих спокою, естетичної досконалості, комфорту в усіх деталях та елементах дизайну. Мої клієнти мають змогу відчути переваги приємного спілкування, коли до них відносяться з повагою та розумінням виниклих проблем. Саме такий підхід є головним підгрунтям для досягнення результату, який повністю виправдає ваші сподівання!

Катерина

Керівник студії дизайну інтер’єру «Tie Up Design»

З якнайкращими побажаннями спокійного мирного неба та перемоги наших ЗСУ! Вітаю всіх відвідувачів сайту нашої студії!
Створений разом з командою однодумців проект «Tie Up Design» є логічним втіленням в реальність моєї мрії про роботу в царині комплектації внутрішнього простору житлових приміщень різноманітними елементами декору, правильним підбором оздоблювальних компонентів, меблів, аксесуарів для створення гармонійної, цілісної картини, що як найкраще відповідає головній концепції оформлення приміщення та вподобанням власника.
Значний досвід в сегменті закупівель та логістичних розрахунків в поєднанні із закоханістю на все життя у вирішення завдань елегантного облаштування житлового простору знайшли своє втілення у відкритті власної студії. Тільки так з’явилася можливість дарувати кожному, хто побажає, максимальний комфорт умов проживання та відпочинку в приємній обстановці.
Ваш комфорт – це наша робота. Все від кольору до технічного оснащення повинно працювати на добробут власника житла! Забезпечувати здорову, комфортну атмосферу. Навіть втримати ваш бюджет в комфортному для вас розмірі – теж наша робота 😉
Якщо ви хочете трансформувати свій будинок чи квартиру в справжній осередок гарного настрою та комфортного перебування, звертайтеся до нас – ми знаємо як це зробити!