Замовити систему «розумний будинок» воліє все більше і більше власників квартир, котеджів, заміських будівель, пентхаусів. Модна течія в облаштуванні житла дозволяє повною мірою використовувати та насолодитися інноваційними розробками в галузі техніки та електроніки.
Стрімкий ритм життя змушує багатьох шукати способи економії дорогоцінного часу, необхідного для різних побутових операцій. Сучасний розумний будинок виконує великий діапазон дій самостійно в автоматичному режимі. Відповідно, дизайн такого житла дещо відрізняється від традиційних інтер’єрів.
Технологічні нововведення по-своєму надають внутрішньому простору оригінальної новизни, а також мають бути пристосовані для успішного виконання функціональних обов’язків. Реалізація такого проекту значно підвищує вимоги до зовнішньої естетики оформлення кімнат.
Особливості дизайну інтер’єру «розумного будинку» в тому, що немає строгих обмежень під використання світильників, ЛЕД-стрічок, розеток, механізмів керування шторами, трекових елементів освітлення у суворій відповідності до певного стилістичного напрямку. Адже ці пристрої, наприклад, недостатньо органічно вписуються в дизайн зі стилем фольк або в класиці.
Типовий проект смарт-будинку або квартири практично неможливо створити. Адже в кожному окремому випадку оформлення відбувається з урахуванням функціоналу конкретної системи. Але деякі моменти все одно залишаються загальними для смарт-інтер’єру та можуть бути зараховані до базової основи композиційних рішень.
Що являє собою «розумний будинок»
Насамперед, йдеться про якомога більшу автоматизацію більшості побутових процесів. Головна мета проектувальників – створення максимального комфорту середовища проживання власників.
Правильно підібраний комплект датчиків в автономному режимі здатний контролювати:
- освітлювальні прилади;
- параметри роботи системи опалення;
- відкриття та закриття вхідних та міжкімнатних дверей;
- усі види кондиціонерів;
- сповіщати про загрозу коротких замикань, спалахів, протікання сантехнічних приладів;
- стежити за рівнем вологості.
Ціна розумного будинку повністю виправдана його здатністю через комп’ютер або смартфон надсилати власнику повідомлення про поточний стан усіх приміщень у будинку.
Дуже модним стає розміщення голосових панелей, що сповіщають господарів про всі технічні характеристики встановлених систем. Такі панелі приймають голосові команди для керування різними опціями.
Варіанти дизайну інтер’єру смарт-квартири
У професійному середовищі розрізняють два основні типи розумного будинку.
1.За участю людини
Потрібно подати команду, яка з цього моменту виконується автоматично. Скажімо, процесор приймає радіо або голосове повідомлення на відключення світильника в передпокої або наповнення ванни водою певної температури. Сам процес відбувається за рахунок вироблення технічними пристроями управлінських імпульсів, після чого лунає сигнал про завершення процедури.
2.Самостійне функціонування системи
Приклади такої роботи – увімкнення кондиціонера залежно від температури навколишнього середовища або приладів освітлення з настанням темряви. Нещодавно з’явилася можливість активації сигналізації після відходу з приміщення останньої людини.
Замовити систему розумний будинок – це найкращий варіант придбання системи з продуманою мережею датчиків, унікальним процесором та спеціальними виконавчими приладами. За всієї складності подібна схема забезпечує взаємопов’язане, синхронне функціонування всіх компонентів.
Проект дизайну інтер’єру для смарт-квартири обов’язково розробляється з урахуванням усіх параметрів напівавтоматичних та автоматичних пристроїв. При цьому завжди є досить широке поле для творчості. Провідні виробники не лише звертають увагу на технічну складову, а й постійно збільшують асортимент у плані дизайнерських рішень.
Багато брендів розробили системи, спеціально орієнтовані під стилістику із класичними мотивами, вінтаж, ретро та інші напрямки.
Переваги «розумного будинку»
Таке житло ніби створено за мотивами знаменитих фантастичних романів, у яких весь клопіт із забезпечення життєдіяльності беруть на себе комп’ютери. Головні плюси розумного будинку можна висловити трьома словами – енергоефективність, функціональність, комфортність.
Трохи докладніше про те, що забезпечує подібна система:
- сама вимкне освітлення після того, як всі члени сім’ї заснули;
- гарантує економічний режим роботи клімат-контролю та теплої підлоги;
- надійно зачинить вхідні двері;
- забезпечить охорону по прилеглому до будови периметру;
- вранці вчасно розбудить та приготує ароматну каву;
- послужить у ролі дворецького – передасть сигнал про прибуття гостей.
У такому будинку завжди все відповідає вашим звичкам та уподобанням – у ньому ніколи не буває занадто спекотно чи холодно, штори знаходяться у потрібному положенні, включається під настрій улюблена мелодія.
Смарт-квартира приємним голосом привітає господаря, доповість про наповнену ванну, готовий напій, трансформує житло в економічну за витратами ресурсів і зручну зону проживання.
Для тих, хто здає житло в оренду, важливий нюанс – можливість мати уявлення про рівень шуму у квартирі, щоб не викликати невдоволення сусідів.
Всі ці чудеса досягаються завдяки наявності компактної сенсорної панелі.
Додаткові можливості
Постійна копітка робота талановитих інженерів провідних торгових марок дозволила значно розширити функціонал розумного будинку.
Вибір сценаріїв поведінки системи
Можливе налаштування керування для того, щоб одним легким натисканням кнопки вимикалося світло, опускалися штори, замикалися двері – варіант «Сон».
Один дотик потрібний, щоб запалилося світло, запрацював кондиціонер, зазвучала музика.
Комбінуйте різні поєднання програм, які відображаються на екрані універсальної панелі ДУ вашого комп’ютера або телефону.
Завжди свіжий сад та газон
Система постійно моніторить показники вологості ґрунту та своєчасно включає полив. При цьому враховуються особливості рослин у різних зонах присадибної ділянки.
За будь-якого обраного вами сценарію обов’язково досягається кінцева мета подібного проекту – створення житла, здатного задовольнити найпотаємніші мрії господаря, стати своєрідним продовженням характеру людини та її бажань.
Не варто в даному випадку намагатися заощадити кошти на розробку проекту дизайну інтер’єру розумного будинку. Тільки спільна командна робота досвідчених дизайнерів та професійних електронників буде запорукою успішного сучасного оформлення смарт квартири чи будинку в одній з найскладніших сфер дизайнерського мистецтва.