Визначитися зі стилістикою оформлення будинку або квартири дуже важливо для того, щоб отримувати задоволення від навколишньої обстановки, позбавити себе проблем з незручностями, непрактичністю, різними дратівливими моментами.
Дизайн інтер’єру іноді вибирають за випадковим принципом, керуючись тільки першою картинкою, що трапилася в інтернеті. Найкраще прислухатися до рекомендацій професійних дизайнерів і ретельно вивчити особливості найбільш популярних стилістичних напрямків стосовно специфіки планування вашого будинку та вподобань членів сім’ї.
Сучасний стиль
Найбільш трендовий на сьогоднішній день варіант. Оформлення відрізняється максимальною широтою та ємністю в облаштуванні внутрішнього простору приміщення. До мінімуму зводиться нагромадження окремих елементів, у всьому відчувається дух свободи та відкритості. Колірна гама обов’язково має домінування чистими, чіткими лініями із простими переходами та поєднаннями.
Вибір дизайну інтер’єру у сучасному форматі – це обов’язкова наявність скляних та металевих поверхонь. Своєрідне відчуття чистоти у всьому, включаючи предмети меблів. Однотонні, гладкі бічні та фасадні сторони, відсутній надлишок декору та аксесуарів. Головна концепція – нічого зайвого і того, без чого легко обійтись.
Індустріальний лофт
Промисловий стиль трохи схожий на антураж міського горища або складського приміщення. Найбільше подібний вибір вітається людьми, які ведуть активний спосіб життя, співробітниками офісів, молодими парами.
Лофт часто асоціюється з почуттям певної незавершеності в окремих елементах. До такої обробки відносяться відкриті вентиляційні системи, стіни з цегли без штукатурки, металеві підвісні світильники. При правильному поєднанні отримана комбінація стає оригінальною фішкою квартири або будинку, особливо класно це виглядає у зв’язці з суперсучасною технікою.
Велика кількість металу, вбудованого обладнання, дзеркал елегантно підкреслюється модерністською картиною, великою фотографією, декількома дерев’яними предметами.
Мінімалізм
Справжній бум у споживачів викликаний дизайном інтер’єру у мінімалістичному стилі. Йдеться про максимально спрощений варіант сучасної стилістики. Зазвичай вибір робиться для досягнення гранично повітряної та нейтральної палітри відтінків із окремими яскравими вкрапленнями у невеликих дозах.
Такий інтер’єр апріорі викликає потребу у підтримці ідеального порядку. У режимі автоматики з’являється рефлекторне бажання сховати і розмістити всі речі за відведеними для цього місцями. Ідеальне рішення для людей із практичним складом характеру.
Скандинавський стиль інтер’єру
Концентроване відображення звичок та способу життя північноєвропейських країн. Багато хто любить подібний формат за граничну природність, легкість та простоту. Створення теплого та затишного інтер’єру превалює над прагненням до показної розкоші.
Світлі тони і нехитрі лінії відмінно поєднуються з природними деталями та чільною білою тональністю. Вдень забезпечений максимальний доступ природнього світла. Лаконічне додавання пари кольорових акцентів у спільній світлій обстановці додає інтер’єру особливого шарму.
Традиційна стилістика
Протягом багатьох десятиліть цей варіант не втрачає своєї популярності. Відмінні риси – обов’язкове використання якісного текстилю, різноманітність аксесуарів, прагнення до створення благородного внутрішнього простору з класичними елементами.
Традиційний дизайн інтер’єру – плавна вигнутість ліній, велика кількість деревини, широкий спектр текстур і колірних рішень. Найкращий вибір для людей спокійного складу із традиційним поглядом на життя.
Перехідний стиль
Справжня гармонія найкращого від сучасного та традиційного варіантів оформлення. У цьому випадку завжди присутня особливість оригінальності та несподіванки за рахунок врівноваженості та полегшеності простору.
Дуже витончено виглядають м’які деталі, що дихають затишком, що доповнюють модні глянцеві елементи. Відтінки зазвичай вибираються в нейтральному вигляді, що сприяє утворенню невимушеної та спокійної атмосфери. Частий варіант – до м’яких плюшевих меблів додаються аксесуари з більш сучасних матеріалів. Перехідний стиль в інтер’єрі ідеально підійде сім’ям, де існують великі відмінності у смаках. У певній кімнаті можна посилювати акценти з огляду на побажання того, хто в ній проживає.
Богемія
Модний і дуже популярний напрям для тих, хто не любить дотримуватися занадто строгих правил і віддає перевагу дещо безтурботному способу життя. В цьому випадку все робиться більше за імпульсним прагненням вашого серця.
Подібний вінтажний стиль буде найкращим способом проявити особливу креативність і не заморочуватись тісними рамками регламентних обмежень. Несподівані зразки вінтажних світильників та предметів меблів, колекційні аксесуари, килими та оригінальний текстиль застосовуються у найекстравагантніших поєднаннях.
Сидіння робляться максимально зручними, вітаються підлогові подушки. Прикладом еклектичності стилістики може стати варіант оформлення зі старовинними стільцями, килимом із потертостями та гламурною люстрою. У всьому цьому є деяке божевілля в хорошому сенсі цього слова.
Прованс
Мотиви французького села ніколи не виходять із моди. Не дивно, що навіть молоде покоління часто воліє зупинити свій вибір на цьому затишному варіанті, що дихає.
Багато століть незмінною основою інтер’єру в стилі прованс залишаються землисті, наповнені теплом кольори. Внутрішній простір включає відтінки природних елементів, золоті, жовті, червоні тони. Тканини часто використовуються досить важкі, органічно виглядають колекції порцелянових фігурок та посуду. Своє місце знайдеться і для простих на вигляд іграшок, квіткових горщиків, симпатичних серветок.
Кантрі
Чудова елегантна гармонійність сільського дизайну інтер’єру полягає в поєднанні необроблених елементів – деревина, камінь, грубуваті предмети, дерев’яні балки, натуральний текстиль.
Кантрі приємно виглядає неповторним спокоєм і практичністю, приміщення легко прибирати, мити та надати йому свіжого вигляду. Особливо популярним такий варіант буде для заміського будинку, коли хочеться провести дозвілля в оточенні, максимально віддаленому від ритму повсякденного життя.
Гламур по голлівудські
Драматична стилістика з усіма компонентами підкресленої розкоші та багатства. Популярне доповнення – знімки та картини із зірками Голлівуду.
Доречним буде рідкісний антикваріат, використання оксамиту та плюшу. Кольори найчастіше підбираються бірюзові, насичені червоні, пурпурові.
Потертий шик
Вже за назвою передбачається основна роль вінтажної стилістики. Відмінністю від богемії буде ухил у бік м’якості із присутністю ніжних ноток.
Пастельні та кремові тони гарно пасують для античного оздоблення, а гобелени та світильники підбираються досить легкі, щоб відповідати повітряній обстановці в будинку.
Прибережний стиль
Дизайн інтер’єру для тих, хто любить подорожувати з додаванням до кольорової палітри морських зелених та синіх мотивів. Приміщення має бути з великими панорамними вікнами для безперешкодного заповнення природним освітленням. Дерево зазвичай пофарбоване в білий колір, дивани, подушки, аксесуари з білого плюшу, світло-білих смужок або бежевої тканини виглядають дуже добротно і затишно.