Вибір сполучення кольорів для облаштування оселі грунтується в першу чергу на ретельному аналізі особливостей впливу кольорової палітри на самопочуття та настрій людини, активацію творчих можливостей і допомогу в повноцінному відпочинку.
Замовити дизайн зовнішньої та внутрішньої частини будинку потрібно з урахуванням індивідуальних особливостей, характеру, вподобань, емоційного психотипу власника помешкання та знання залежності почуттів і реакцій на окремий відтінок або поєднання різних кольорів у спільному загальному полотні.
Психологія кольору – вплив на настрій господаря будинку або квартири
Кожній людині притаманний свій особливий темперамент. Саме тому дизайнери враховують його індивідуальні риси при створенні кольорової гами в приміщенні:
- особистості з високим рівнем збуджуваності та емоційності потребують оточення без зайвих подразників та накопичення яскравих фрагментів. В цьому випадку варто зупинитися на спокійних, нейтральних тонах;
- якщо людина більш схильна до проявів рефлексії та меланхолії, візуальне сприйняття кольору повинне виглядати «збудником» нервової системи;
- слід вибрати варіант поєднання кольорів з урахуванням габаритів помешкання для візуального збільшення або зменшення кімнати в залежності від побажань власника.
Для кожної вибраної стилістики характерне певне обмеження використаної гамми – лофт, неокласика, скандинавський, арт-деко, бохо.
Як правильно вибрати колір для інтер’єру
Здатність нашого ока сприймати величезну кількість варіантів відтінків дозволяє під час вибору гармонійного поєднання кольорів ефективно впливати на стан нашого настрою та самопочуття. Професійні дизайнери вміють створити в залежності від призначення кімнати атмосферу приємного затишку, комфортної захищеності, спокою, легкості, свободи.
Психологія кольору в інтер’єрі має певні фундаментальні засади, які давно доведені науковцями та дизайнерами:
1. Білий має нейтральннй статус, що завжди сприяє позитивним емоціям. Таке оточення викликає відчуття гармонійної кришталевої чистоти.
2. Активність та підвищення працездатності – характерна риса червоного. Особливо яскраво це помітно у випадку порівняння з іншими відтінками. В інтер’єрі фахівці рекомендують світлочервоні варіанти оформлення.
3. Деяка прохолода синього якнайкраще пасує для створення робочої атмосфери в кімнаті. Такий вибір завжди асоціюється з розважливістю та спокоєм.
4. Зелені кольори налаштовують на сприйняття помешкання, як взірець свіжості та затишку. В подібному оточенні добре відпочивати, перебувати в комфортному стані.
5. Сірий якнайліпше застосовувати в якості додатку до інших кольорів.
6. Помаранчевий колір в інтер’єрі дарує своєрідне тепло, здатен швидко поліпшити настрій, облаштувати святкову атмосферу.
7. Активний фіолетовий фон спонукає до творчого процесу, але в цьому випадку важливо використовувати його дозовано.
8. Чудового розслаблює та знімає напругу бежевий відтінок.
Такі характеристики обов’язково враховуються, як частка психології кольору в інтер’єрі, на етапі створення проекту дизайну приміщень різноманітного призначення.
Як правильно підібрати колір кімнати
Ретельно продумане поєднання та гармонія при використанні з іншими кольорами дозволяє облаштувати візуально привабливу оселю, яка гарно впливає на настрій власників житла та їх гостей.
В залежності від цільового використання кімнати варто звернути увагу на наступні аспекти.
Вибрати колір фасаду будинку
Декілька моментів дозволять створити оригінальний та стильний фасад:
- класичний білий варто поєднати з червоною черепицею;
- відчуття тепла надає великому помешканню жовта фарба;
- елегантна класика – це сірий холодний фасад;
- окремі ділянки можна підкреслити пастельними кольорами.
Професійний підхід здатен правильно скорегувати візуальне сприйняття архітектурних пропорцій, акцентувати увагу на принадах загального стилю.
Кольорове рішення для вітальні
Оформлення цієї кімнати має особливу вагу з огляду на те, що саме в ній найчастіше збирається вся сім’я або зустрічають гостей.
Основними схемами поєднання відтінків є наступні варіанти:
- аналоговий – з вибором кольору інтер’єру виключно теплої або холодної палітри. Прикладом можуть бути сині стіни з бузковими
- шторами, незвичне поєднання жовтого та червоного для облаштування теплої аури в кімнаті;
- монохромне оздоблення – це продумане занурення в один відтінок. Доречним стає оформлення підлоги в темнішому стилі, а стельового перекриття в більш світлому;
- контрастний спосіб виглядає досить екстравагантним, але найкраще пасує для гармонійного зонування. Елегантно виглядають, наприклад, бірюзові меблі на тлі шоколадних стін.
Якщо ви вирішили замовити дизайн інтер’єру вітальні в найпривабливішому для впливу на ваш психологічний стан кольоровому
поєднанні, треба враховувати рівень освітленості кімнати.
Кращі кольори для спальні
Психологія кольору для спальні головним чином залежить від того, який відтінок мають стіни. При цьому дизайнери рекомендують враховувати наступні чинники:
- яскравий формат або теплий бузковий найбільше пасують для подружнього відпочинку;
- зоноване використання двох кольорів використовується в дитячій кімнаті, розділяючи місця для гри та відпочинку. Для дівчат зазвичай використовується щось на кшалт ніжно-рожевого, а хлопцям більше пасують блакитні мотиви;
- кращі кольори для спальні – це відтінки, які гармонійно поєднуються з розташованими в ній меблями.
Вибраний стиль інтер’єру впливає на колірне рішення. Прикладом може стати домінування в класиці глибоких темних тонів, в хай-теці – холодні мотиви на кшалт сірого, східна стилістика – це розмаїття яскравості, вензелів та візерунків.
Кольорова палітра для кухні
В цьому випадку варто зберегти потрібний баланс між стилем інтер’єру та практичністю з урахуванням підвищеної вологості та значних коливань температури.
Досвідчені фахівці зможуть зробити візуальне сприймання приміщення більш привабливим завдяки деяким нюансам:
- Маленька площа потребує застосування світлих тонів. Велика кухня може оформлюватися з відтінками більш насиченими та темними.
- Меблі розміщуються одного тону або в кольоровому варіанті, бажано з двох відтінків.
- Основним в будь-якому випадку повинен стати один колір, який домінує в загальній картинці.
За висновками експертів в царині дизайну інтер’єру декілька способів кольорового спектру будуть особливо виграшними на кухні. Насамперед відзначимо білі стіни в поєднані з аналогічними фасадами меблів. Подібне приміщення відзначається візуальною легкістю та цілісністю загального сприйняття.
Можна замовити дизайн інтер’єру кухні з кольоровими стінами, оздобленими яскравим принтом. Цей варіант виглядає по справжньому святковим.
Текстура дерева – це елегантність, неймовірна атмосфера затишку.
Найбільш доречними та модними вважаються на сьогодні універсальні «природні» кольори – заспокійливий зелений, ніжний бежевий, приглушений коричневий, тендітний пісочний та оливковий.